NÕELRAVI

HAIGUSTE TEKKIMISE PÕHJUSED

Haiguste tekkimist soodustavad liigsed emotsioonid, ilmastikutingimused (liiga külm, soe, niiske ja kuiv), ebaõige toitumine ja hingamine, viirused, traumad, mürgid ja muud elamis ja töö tingimused. Samuti on väga oluline füüsilise ja vaimse tegevuse, töö ja kodu tasakaal.
 
Viirused ja bakterid saavad areneda ainult nõrgenenud inimese organismis. Seepärast tuleb püüda hoiduda halbadest harjumustest, negatiivsest mõtlemisest ja vältida eespool loetletud haiguste tekkimise põhjusi.

HAIGUSTE DIAGNOOSIMINE

Kui inimene tunneb ennast halvasti, läheb ta arsti juurde, kuid enamasti haiguse varajases staadiumis ei leita mingeid kõrvalekaldeid vere- ja uriini analüüsides, ega ka muude vahenditega.
 
Hiina meditsiin suudab diagnoosida kõrvalekallet märksa varem kui klassikaline meditsiin. Haiguse diagnoosimiseks vaadatakse patsiendi keelt, silmi, naha jumet, jägitakse haige kõnet ja käitumist. Olulist informatsiooni annavad valulike punktide asukohad kehal ja vestlus patsiendiga tema vaevustest ja elustiilist.

NÕELRAVI EFEKTIIVSUS

Nõelravi seansile võib tulla inimene, kellel on sellesse ravimeetodisse usku, mis on üks ravi efektiivsuse oluline faktor. Teine väga oluline faktor on haiguse avastamine võimalikult varajases staadiumis ja kolmas faktor on haiguse põhjuste likvideerimine. Vastavsel juhul on paranemine tihti ainult ajutise iseloomuga.
 
Nõelravi on iidsetest aegadest haigetele kergendust ja tervenemist pakkunud idamaine ravikunst.
 
Nõelravi on ravimeetodina näidustatud paljude haiguste puhul, nagu närvisüsteemi häired, radikuliidid, peavalud, liigesepõletikud, impotentsus, erinevad valusündroomid ja allergilised haigused. Nõelravi aitab loobuda suitsetamisest, leevendab klimakteerilisi vaevusi ja ravib impotentsust.
 
Nõelravi sobib hästi stressis inimestele, aitab vabaneda sõltuvushaigustest (suitsetamine, alkoholism, narkomaania ja hasartmängud) ja traumade järelravis. Nõelravi korrigeerib, tasakaalustab ja stimuleerib.
 
Nõelravi ei tehta, kui patsient on joobes, palavikus, üleväsinud, peale suurt söömist ja peale suguühet.